Marek Rybiec, biznesmen z wieloma sukcesami, zajmujący się inwestycjami finansowymi, zmierzy się z kolejnym wyzwaniem. Ma zamiar przebiec w tym roku uznawany za ekstremalny w świecie sportu cykl 4 Deserts, liczący 1000 km. Planuje ultramaratony po 250 km w dość nietypowych lokalizacjach. Dystans pokona na czterech pustyniach: największej na świecie – Saharze, gdzie rozpocznie wyzwanie już 26 kwietnia. Następnie w lipcu ruszy na najbardziej wietrzną – Gobi, w październiku na Atacamie – jednym z najbardziej suchych miejsc na Ziemi, i wreszcie w listopadzie na pustyni pokrytej lodem w Antarktyce. Na całym globie jest tylko kilka osób, którym udało się w czasie krótszym niż rok przebiec 5 ultramaratonów po pustyniach.
Biegnij, Marku, biegnij, czyli o wyzwaniu, które niesie podwójną pomoc
Dlaczego Marek Rybiec to robi? Podczas akcji #BiegnęZMarkiem pragnie zebrać środki niezbędne do kupna sprzętu medycznego do wykonywania zabiegów przeciwbólowych w Poradni Leczenia Bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie.
Oprócz głównego celu wyzwania Marek Rybiec, biegnąc, zamierza przekonać ludzi, że warto pomagać tym, którzy pomagają i przekazywać środki na rzecz Funduszu „Podwójne Wyzwanie”, który wspiera organizacje społeczne oraz pozwala im „stanąć na nogi”.
Za sobą ma już akcję #CoPowieBasia, czyli 250-kilometrowy ultramaraton przez góry Patagonii w Ameryce Południowej, podczas którego zbierał pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla sąsiadki Basi. Dziewczynka, mając dwa latka, uległa wypadkowi. Została sparaliżowana i straciła zdolność komunikacji werbalnej. Teraz jest już nastolatką, a przekazany 20 grudnia 2017 roku sprzęt C-Eye, pozwala Basi porozumiewać się z innymi.
Nowe wyposażenie medyczne poradni umożliwi jeszcze skuteczniejszą pomoc podopiecznym Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie.
Łącząc siły, zmienia się świat na lepsze
Jak zaznacza Weronika Chrapońska-Chmielewska z zaangażowanej w akcję Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundusz „Podwójne Wyzwanie” to także szansa na stabilizację i samowystarczalność finansową organizacji.
Inicjatorem Funduszu jest Koalicja Prezesi-Wolontariusze, która łączy liderów biznesu i projekty społeczne. W ten sposób można otrzymać pieniądze na działania społeczne i dwuletnie wsparcie doradcze dla organizacji. Eksperci uczą, jak dysponować środkami, by zyskać samodzielność finansową.
Weronika Chrapońska-Chmielewska tłumaczy: – „Podwójne Wyzwanie” łączy dwa światy: z jednej strony jest cel sportowy – bieg, a z drugiej społeczny – zdobycie środków. Dwa wyzwania ma także organizacja, która jest beneficjentem – ma dalej i lepiej pełnić misję społeczną, a jednocześnie zyskać niezależność od wsparcia zewnętrznego.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zachęca do wzięcia udziału w „Podwójnym Wyzwaniu” organizacje społeczne, inwestorów oraz tych, którzy chcą podjąć się wyzwania.
Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia i Funduszu znajdują się na stronie www.podwojnewyzwanie.com.
Źródła: PAP, podwojnewyzwanie.com.