O nas

Wolność prasy i humanitaryzm są podstawą działalności „The Epoch Times”. Nasz serwis informacyjny powstał z pilnej potrzeby dostarczenia nieocenzurowanych informacji ludziom w Chinach, gdzie serwisy informacyjne są cenzurowane i przepełnione propagandą.

Będąc świadkiem wydarzeń takich jak masakra na placu Tiananmen i prześladowania osób uprawiających Falun Gong, grupa Chińczyków mieszkających w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła wydawanie na miejscu „The Epoch Times” w języku chińskim. Ta działalność stanowiła wielkie ryzyko zarówno dla nich, jak i dla ich bliskich w Chinach. O skali zagrożenia może świadczyć fakt, że w Chinach niektórzy dziennikarze byli więzieni, a nawet poddawani surowym torturom.

Rzetelność i uczciwość w dziennikarstwie oraz relacjonowanie tego, co naprawdę istotne, stanowią kamień węgielny „The Epoch Times”.

Anglojęzyczne wydanie „The Epoch Times” powstało w 2003 roku jako strona internetowa, a w 2004 ukazało się pierwsze drukowane wydanie tej gazety. Później zaczęły się ukazywać wydania „The Epoch Times” w innych językach, a w 2017 roku ukazało się również wydanie w języku polskim. Nasze początki wpoiły pracownikom niezachwiane zobowiązanie do obiektywnego relacjonowania zdarzeń, przyjęcia społecznie odpowiedzialnych praktyk biznesowych, jak również poszanowania praw człowieka i wolności.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej historii, kliknij tutaj.

Nasza misja

„The Epoch Times” jest niezależnym głosem dostępnym w wielu językach zarówno w wersji drukowanej, jak i w wersji elektronicznej. Relacjonujemy wydarzenia w sposób odpowiedzialny i prawdziwy, umożliwiając tym samym czytelnikom polepszanie jakości ich życia, pogłębianie zrozumienia innych i wzmacnianie szacunku dla innych, zarówno tych z najbliższego otoczenia, jak i na całym świecie. W naszym podejściu i w naszych treściach wspieramy uniwersalne wartości ludzkie, prawa człowieka i wolności. Jesteśmy firmą, która we wszystkim, co robi, stawia na pierwszym miejscu dobro czytelnika.

Kim jesteśmy

„The Epoch Times” to prywatne przedsiębiorstwo medialne. Nasi dziennikarze rozlokowani na całym świecie ukazują autentyczne fakty z całego świata mające zarówno lokalny wydźwięk, jak i światową doniosłość. Nasza niezależność pozwala nam na obszerne relacjonowanie i przedstawianie zróżnicowanego wachlarza opinii.

Nasz cel

W zmieniającym się coraz szybciej świecie wiarygodność informacji staje się coraz pilniejszą potrzebą w celu zrozumienia zachodzących wydarzeń i trendów. Dokładamy wszelkich starań, aby wywrzeć pozytywny wpływ na życie ludzi poprzez pomaganie im w zrozumieniu otaczającego ich świata i samych siebie, jak również przez krzewienie wzajemnego szacunku i uznania dla drugiego człowieka. Reportaże i komentarze, które przedstawiamy, często nie są nigdzie indziej dostępne.

Szczególnie mocną stroną „The Epoch Times” są własne informacje z Chin. Dzisiejszy świat z coraz większą uwagą patrzy na Chiny, obserwując, jak ten borykający się z kłopotami gigant przechodzi olbrzymie zmiany. Elity polityczne i gospodarcze, a także mieszkańcy świata chcą lepiej zrozumieć, co się tam dzieje. Jesteśmy w stanie przedstawiać artykuły oparte na dobrze udokumentowanych informacjach, pochodzących z chińskojęzycznego wydania „The Epoch Times”, których nikt inny nie podaje we własnych reportażach.

Nasze wartości

Podstawowym prawem człowieka jest prawo do tego, aby być słyszanym. Stanowczo opowiadamy się za tym. Stajemy w obronie swobód takich jak wolność prasy, wolność słowa i wolność zgromadzeń i wyrażamy dla nich poparcie. Zdecydowanie opowiadamy się za wolnością przekonań i wszystkimi prawami człowieka dla wszystkich ludzi.

Staramy się otwarcie wypowiadać w imieniu wszystkich tych, którzy są gnębieni i nie mogą mówić za siebie. Mówimy do tych, którzy są uwikłani w konflikty, próbując wskazać im łączące ich wspólne wartości humanitarne oraz współczucie, które pomoże im prawdziwie uszanować prawa innych.

Ukazujemy życie codzienne w naszych czasach, nie z perspektywy tego, co w danej chwili sensacyjne, ale w kategoriach tego, co ma trwałe znaczenie. Ukazujemy historię ludzkości i jej przyszłość z perspektywy długiego horyzontu czasowego.

Nasza historia

Chińskojęzyczny „The Epoch Times” zaczął ukazywać się w odpowiedzi na potrzebę niecenzurowanego relacjonowania wydarzeń i sytuacji w Chinach. Najpierw ukazał się jako gazeta w Nowym Jorku w maju 2000 roku, a następnie w sierpniu tego samego roku pojawiła się jego wersja internetowa. Wkrótce po tym zaczęły ukazywać się lokalne wydania chińskojęzyczne publikowane przez oddziały regionalne, czyniąc „The Epoch Times” największą chińskojęzyczną gazetą poza Chinami i Tajwanem.

Anglojęzyczne wydanie „The Epoch Times” pojawiło się najpierw w wersji internetowej we wrześniu 2003 roku, a w sierpniu 2004 roku ukazało się drukiem w formie gazety wydawanej w Nowym Jorku. Zaspokaja ono rosnące zapotrzebowanie na niezależny i niezależnie publikowany serwis informacyjny, który zgłębiałby tematy mające dla ludzi znaczenie.

Później zaczęły ukazywać się wydania „The Epoch Times” w innych językach, najpierw w niemieckim, następnie we francuskim i hiszpańskim, a później w wielu innych językach.

W roku 2017 ukazało się wydanie w języku polskim.

„The Epoch Times” we wszystkich wersjach językowych jest dostępny obecnie dla szerokiego grona czytelników na całym świecie.

Więcej informacji o naszej historii znajdziesz tutaj.

Nasz zasięg

Nasz serwis informacyjny ukazuje się w 22 językach, w 36 krajach i na pięciu kontynentach. Z dumą oferujemy naszą gazetę w formie drukowanej po chińsku, angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, rosyjsku, hebrajsku, japońsku, koreańsku i indonezyjsku, jak również wersje elektroniczne w językach: ukraińskim, bułgarskim, rumuńskim, czeskim, słowackim, wietnamskim, szwedzkim, tureckim, portugalskim, włoskim i perskim, a od grudnia 2017 roku także w języku polskim.

„The Epoch Times” będzie nadal rozszerzać swoją działalność informacyjną na inne regiony, a także wydawać kolejne wersje językowe. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Bądź z nami i obserwuj, jak się rozwijamy!

Wykorzystujemy pliki cookies, by dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej i móc usprawnić korzystanie z niej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej jest jednoznaczne z zaakceptowaniem polityki cookies, aktualnej polityki prywatności i aktualnych warunków użytkowania. Więcej informacji Akceptuję