16 polskich firm na największych targach przemysłowych na świecie

Sześcian z logo Hannover Messe i kraju partnerskiego, którym w tym roku jest Meksyk, przed ceremonią otwarcia targów, 22.04.2018 r. (FOCKE STRANGMANN/PAP/EPA)

Sześcian z logo Hannover Messe i kraju partnerskiego, którym w tym roku jest Meksyk, przed ceremonią otwarcia targów, 22.04.2018 r. (FOCKE STRANGMANN/PAP/EPA)

23 kwietnia w stolicy niemieckiego przemysłu rozpoczęły się targi Hannover Messe 2018, czyli największa tego typu impreza wystawiennicza, na której w tym roku pojawiło się ponad 5 tys. firm z całego świata. Prezentują nowatorskie produkty i usługi, szukają nowych rozwiązań technologicznych i partnerów biznesowych. Tegorocznym tematem przewodnim jest cyfrowa rewolucja w przemyśle: pomiędzy automatyzacją, sztuczną inteligencją, IT i energetyką. Jak podaje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), 16 polskich firm pokazuje innowacyjne technologie i produkty na stoisku narodowym.

Smart Means Poland

Tomasz Pisula, prezes PAIH, odpowiadającej za organizację stoiska i promocję Polski podczas targów, powiedział: – Zeszłoroczny sukces Polski jako kraju partnerskiego, zobowiązuje. Dlatego w tym roku kontynuujemy opowieść pod hasłem Smart Means Poland, o innowacyjnym kraju, jednocześnie świętując na targach stulecie niepodległości Polski.

Zaznaczył, że osoby odwiedzające nasze stoisko liczące 300 m kw. spotkają się z mocnym przekazem wizualnym i merytorycznym o Polsce innowacyjnej, a zarazem pełnej tradycji.
W wielopiętrowej aranżacji znajdują się strefy do prowadzenia rozmów B2B i specjalny VIP room.

Ekspozycja nawiązująca do klasycznej formy teatru to scenografia dla wydarzeń kulturalnych, m.in. koncertu Polish Night. Wczoraj utwory wybitnych polskich kompozytorów, tj. Szymanowskiego, Góreckiego, Chopina, Paderewskiego, zagrali w aranżacji na dwa fortepiany młodzi muzycy Paweł Kaczmarczyk i Szymon Burnos. Posłuchać można było też muzyki filmowej Komedy, Warsa i Kilara oraz jazzowego zespołu Algorhythm.

Prezes PAIH wyjaśnia: – Rosnące zainteresowanie zaawansowanymi technologiami z Polski, które dostrzegliśmy na poprzednich targach Hannover Messe, skłoniło nas do zaprezentowania naszego kraju wyłącznie poprzez firmy innowacyjne – zarówno gigantów, jak i młodych innowatorów.

Dlatego postawiono na: fin-tech, robotykę, automatykę, technologie przemysłowe, producentów dronów i pojazdów elektrycznych.

Polscy przedsiębiorcy na targach

W drodze konkursu Agencja wybrała 16 firm: twórcę rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości dla przemysłu Apzumi Spatial, producenta m.in. długopisów cyfrowych IC Solutions, firmę SmartTech 3D – produkującą skanery 3D dla przemysłu, medycyny oraz archeologii.

Ponadto na stoisku narodowym prezentują się dostawcy technologii dla przemysłu, m.in. GeniCore i Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów oraz z sektora fin-tech firma Smeo.
Nie zabrakło dużych firm, jak Ursusa z prototypem elektrycznego samochodu dostawczego Elvi.

Według Tomasza Pisuli targi są świetną okazją do zbudowania rozpoznawalności własnej marki w branży przemysłowej na całym świecie, a jednocześnie doskonałą promocją u naszych największych partnerów handlowych, czyli Niemiec.

Dodał: – Firmy, z jakimi przyjechaliśmy rok temu, a którym udało się sfotografować z kanclerz Angelą Merkel na polskim stoisku narodowym, mogą już cieszyć się otwartą drogą na niemiecki rynek.

A.I., źródła: PAP, PAIH.

Tagi:

Wykorzystujemy pliki cookies, by dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej i móc usprawnić korzystanie z niej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej jest jednoznaczne z zaakceptowaniem polityki cookies, aktualnej polityki prywatności i aktualnych warunków użytkowania. Więcej informacji Akceptuję